Soojamüür Cebud skeem nr. 01 kuni 11

Tootekood: -Soojamüür Cebud skeemid nr. 01 kuni 11

CMA salvestavaid soojamüürimooduleid saab hõlpsas sobitada erinevate küttekeha südamiku seadistustega korstna suhtes ning kujundada peaaegu suvaliselt nende süsteemi ja paigutust. Järgides tavalise korstnalõõri parameetreid (umbes 12 Pa), saab heitgaaside ühesuunalise liikumise korral reguleerida nende pikkust ja süsteemi maja konkreetsetele tingimustele vastavalt. Mooduleid saab paigutada ka horisontaalselt, ehitades nn sooja lavatsi ehk leso. Korstnalõõri piisav suurus (ristlõikepindala) peab vastama CMA mooduli sisekanali ristlõikepindalale, mille ligikaudne läbimõõt on 180 mm. Neid võib kasutada ka, kui korstnalõõri läbimõõt on umbes 160 mm või loomulikult ka suurem, kuna seda nõuavad südamiku mõõtmed – ukse suurus.

Vastavatesse kohtadesse, harilikult CMA-süsteemi alaossa, paigaldatakse nn puhasti, et mooduleid oleks võimalik puhastada. Moodulite ühendamiseks soovitab tootja kasutada spetsiaalset pottsepaliimi (nt. Grafitherm, Universal HM) või pottsepasegu.

Tähelepanu!

Esmakordsel kasutamisel, enne tavapärase kasutamise algust tuleb kõigepealt väga väikese puiduhulgaga (umbes 3 kg/h) ja madalal temperatuuril kuivatada korralikult paigaldatud soojusvahetit. Temperatuuri tuleb tõsta nii aeglaselt kui võimalik, kuni on saavutatud normaalne töötemperatuur (paigaldamiseks volitatud asjatundliku pottsepa suuniste kohaselt).

Akubet-materjalist valmistatud soojust salvestavate soojusmoodulite eelised:

  1. Toodetud AKUBETist – uusima põlvkonna raskest komposiitmaterjalist, parendatud kütmis parameetritega tulepüsivast šamottbetoonist. Võimaldavad väikestesse korpustesse ehitada suuri paigaldisi ning kütta ära tervet maja 8–12 tunni jooksul.
  2. Tõstavad kogu küttesüsteemi tootlikkust 80–90% võrra ning võimaldavad koguda suurte majade kütmiseks vajaminevat suuremat hulka soojust (kuni 70 Kwh).
  3. Parendatud läbikandvus ja täiendav küttepind võivad suurendada paigaldise võimsust koguni kuni 9 kW-ni 8-tunnise kütmise aja korral või reguleerida seda vastavalt tänapäevaste energiasäästlike majade vajadusele.
  4. Kaminaga võrreldes võimaldavad pikendada ahju kütmise aega keskmiselt 8–12 tunni võrra.
  5. Soojust salvestava soojusvahetita kaminaga võrreldes võimaldavad vähendada põletatava puidu kogust praktiliselt kuni kolm korda. Koos soojust salvestava koldega võimaldavad kuuekordselt vähendada küttekulusid gaasiküttega võrreldes.
  6. Kütavad infrapunalainekiirgusega, luues tervisliku, loodusliku ja laminaarse küttesüsteemi, mis pakub suuremat soojatunnet.
  7. Võimaldavad mitmel moel kujundada heitgaaside väljumisteed, jäädes kamina korpuses hõlpsas varjatuks. Nende paigaldus on lihtne ja kiire ega nõua pottsepatööde alaseid eriteadmisi.
  8. Keraamilised soojust salvestavad moodulid ja AKUBET-materjal ise on kaitstud patentidega.
  9. Šamottmaterjalina on neil hügieenitunnistus ning nad vastavad Poola standardite PN-EN 13229:2002/A1 ja PNEN 10081 nõuetele.
Cebud-soojust-salvestavad-ahjud-soojamuurid-logo.png

Vaata kõiki Cebud tooteid SIIT

Soojustsalvestavad tooted

Loe lähemalt PPA-sarja ahjukolletest SIIT

Video: Soojustsalvestav materjali Cebud-akubet tutvustamine salongis Kaminakoda SIIT


Sarnased tooted