PowerStone.jpg

PowerStone - soojust salvestavad elemendid

Elamu kütmisel soojust salvestava küttekoldega hoiate kokku nii raha kui säästate keskkonda.

Tavapärases elamus moodustavad küttekulud umbes 60 protsenti kõigist energiakuludest. Enamus norralasi kasutab kütmiseks peamiselt elektrit. Kui elektrihind kõigub, otsivad paljud alternatiivset küttemeetodit. Elektrile on heaks alternatiiviks puuküte ja valides soojust salvestava küttekolde hoiate energiat veel täiendavalt kokku.

Rohkem soojust krooni kohta

Vastupidiselt traditsioonilisele ahjule või südamikule, ehitatakse soojust salvestavad küttekolded selliselt, et nad soojust endas hoiaksid. Nii kasutatakse soojusenergiat maksimaalselt ja küttekolded eraldavad hubast soojust ka kaua pärast tule kustumist. See tähendab väiksemat puude kulu ja ökonoomsemat ning keskkonnasõbralikumat küttemeetodit.

Soojust salvestavad küttekolded

Saate valida mitme soojust salvestava küttekolde vahel. Pakume ahjusid, südamikke ja kaminaid ning soojust salvestavat Powerstone’i, mida saab monteerida mõnda tavalisse ahju soojust salvestava efekti saamiseks.

Kui soovite, et küttekolle eraldaks soojust ühtlaselt ja kaua, on PowerStone TM heaks investeeringuks. PowerStoneTM on soojust salvestav betoon, mida oleme Nordpeisis testinud ja arendanud alates 2004. aastast.

Töö tulemusena oleme saanud toote, mida on kerge vormida ja kohandada. PowerStoneTM-i on kerge laduda ilma liimi ja teisi komponente kasutamata. Kivi salvestab soojust efektiivsemalt kui steatiit.

Veelgi efektiivsem soojuse salvestamine

Neile, kes soovivad veelgi efektiivsemat soojuse salvestamist, on Nordpeis välja töötanud ahjude seeria Salzburg, mis on tehtud mõõduka soojuse salvestamiseks ja eraldamiseks pika aja jooksul. Soojad suitsugaasid juhitakse toote keskel läbi kanalite süsteemi, mille seinad on soojust neelavast PowerStoneTM-ist.

Ahju seinad neelavad ja salvestavad suitsugaaside soojust. Lühikese ja intensiivse kütmistempoga laetakse küttekolle maksimaalselt ning kütmise võib lõpetada.

Küttekolde süda eraldab ühtlast ja mõõdukat soojust pikema aja jooksul. Kui kütta õigesti ja “laadida” Salzburg maksimaalselt, soojendab ahi terve ööpäeva ühe kuni kahe kütmistsükliga. Näiteks on Salzburg M-i keskmine võimsus soojuse eraldamise perioodil (12-15 tundi) 2,5 kW.


Uuendatud: 17.06.2020