Salzburg_XL_viimistlus_Glasfront.jpg

Moodulahi. Miks eelistada just soojust salvestavat ahju Salzburg?

Ahi soojendab Sinu kodu pikka aega

Salzburg XL viimistlus Glasfront

Ahju ei ole vaja kogu aeg puid lisada kuna ta püsib ka peale tule kustumist kaua soe. Kui kütate ahju üks kord hommikul ja üks kord õhtul ei jahtu ta ka kõige käredama pakasega maha.

Moodulahi kütab tõhusalt ja pikka aega. Ahi aitab vähendada küttearvet ja on isegi suurepärane alternatiiv elektri- või õliküttele. Selle võimsusest piisab, et ka talvel üksikelamut ära kütta.

Moodulahi võib olla varustatud ka konvektsiooni süsteemiga, sel juhul annab ta tuppa soojust juba 20 minutist peale tule süütamist koldes. Konvektsiooniga ahi annab seega nii kiiresti kui ka pikka aega sooja!

Ahi salvestab toodetud soojuse oma massis ja loovutab seda pika aja vältel. Ahi kasutab soojusenergiat võimalikult tõhusalt ja eraldab meeldivat soojust kuni 20 tunni jooksul ka pärast kütmise lõpetamist.

Puitu kulutatakse vähem ja kütmine on ökonoomne ning keskkonnasõbralik.

Nordpeis ahi Salzburg S inter

↑ Salzburgi S on üks väiksemaid ahjusid ja kütab tõhusalt umbes 20 ruutmeetrise ruumi.

Õige suurus

Kuna salvestav ahi annab soojust tõhusalt välja pikka aega, tasub ahju valimisel arvestada köetava ruumi suurusega.

Ahju soojuse salvestusvõime on proportsionaalne tema kaaluga, st mida raskem on ahi, seda kauem see soojust annab.

Teiselt poolt, mida kergem on ahi, seda kiiremini see soojeneb. Suurem ning raskem mudel soojendab tõhusalt ka suuremat ruumi ja väiksema ruumi jaoks piisab ka väiksemast ahjust.

Kui soovite ahju ainult kui täiendavat kütteallikat, mis abiks hoone põhiküttele siis ei tohiks te valida liiga võimast mudelit.

Nordpeis ahi Salzburg L basic inter.

↑ Nordpeis Salzburg L Basic soojendab umbes 60 ruutmeetrit ala.

Valige oma kodule sobiv ahju mudel

Nordpeis Salzburgi ahjude tellimisel on valida 7 erineva mudeli vahel.

Salzburg S on üks väikseimaid ahjusid turul. See on praktiliselt kamina suurune, kuid ikkagi soojasalvestav moodulahi, mis hoiab väikese ruumi üleöö soojana. Salzburg S sobib kõige paremini umbes 20 ruutmeetri kütmiseks.

See ahi on saadaval sirge seina või nurgamudelina. Sirge seinamudeli lisavarustusena võite juurde tellida malmist pliidiplaadi, millel saate vett või toitu soojendada - näiteks suvilas.

Nordpeis Salzburg M II on üks Nordpeisi populaarseimaid ahju mudeleid, kuna see on üsna väike, kaalub vaid umbes 600 kg, kuid on siiski hea salvestusvõimega ja tõhus. See soojendab umbes 50 ruutmeetri suurust ala.

Mudel Nordpeis Salzburg L Basic kaalub 1000 kg ja soojendab umbes 70 ruutmeetrit ala. L Basic on põhimudel ja L Convection on konvektsiooni süsteemiga salvestav ahi: see salvestab soojust ja hakkab ka juba vaid 20 minutit peale tule süütamist ruumi kuuma õhku välja andma.

Nordpeis Salzburgi C ahjul on nurgauks läbi mille avaneb tulele kahes suunas hea vaade. Nurgauksega ahi on saadaval parema- ja vasakukäelisena. Mooduahi kaalub umbes 1000 kilogrammi ja kütab umbes 70 ruutmeetri suuruse ruumi. Ahjul Salzburgi C konv. on ka konvektsiooni süsteem, see tähendab, et see hakkab ruumi kütma kohe pärast tule süütamist kui koldes on saavutatud vajalik töötemperatuur.

Nordpeis Salzburg XL on Nordpeisi kollektsiooni suurim soojasalvestav ahi, mille küttepindala on juba kuni 80 ruutmeetrit. Ahju lai kolle mahutab ka kuni poolemeetriseid halge ja tänu suurele uksele on koldes põlev tuli ruumis hästi nähtav.

Nordpeis ahi Salzburg L konvektsiooniga salvestav klaas põrandal

↑ Nordpeis Salzburg L Convection on konvektsiooni süsteemiga moodulahi.

Täpsete mõõtmetega elemendid

Salzburg moodulahjud on valmistatud mõõtmetelt täpsetest elementidest.

Soojasalvestavad siselõõrid on oliviinikivist ja sideainetest nn. PowerStone`st valatud moodulid. Oliviinikivi on kivitüüp, mis salvestab ja loovutab hästi soojust. Tihendid on moodulite sisekülgedele eelnevalt liimitud, nii et valuplokid on lihtsalt üksteise peale paigaldatavad ja traditsioonilises mõttes seguga müüritist pottsepal laduda ei ole vaja.

Moodulahju välimisteks osadeks on mõõtmetelt täpne eribetooni valu. Kõigile ahju välimistele moodulitele on omane, et nad sobivad üksteise otsa sama lihtsasti nagu legoklotsid.

Müüritööd pole seega vaja teha ka välimiste elementide paigaldamiseks. Kuna välisosad on valatud väga täpselt piisab viimistlemiseks vaid hingavast värvist (näiteks Tikkurila Muuri) ja pole vaja kaminahju isegi plaatida ega krohvida. Värvi saate ise valida ja kaminahju saab alati üle värvida või selle värvi saab väga hõlpsasti ka muuta.

Ahju võib katta ka plaatide, looduskivi, krohvi või muu tulekindla kattega.

Nordpeis soojustsalvestav ahi Salzburg C konvektsiooniga inter

↑ Salzburgi C nurgaahjusid esindavad konvektsiooniga Salzburg C Convection ja uus ilma konvektsiooni süsteemita Salzburg C Basic.

Puhta tule tehnoloogia säästab küttepuid

Nordpeis Salzburgi soojasalvestavate ahjude puhta põlemise tehnoloogias juhitakse põlemisõhku ülalt koldesse ja seetõttu tarbivad nad vähem küttepuid, annavad rohkem soojust ja hoiavad klaasukse klaasi puhtana.

Kõik Salzburgi ahjud on varustatud jätkulõõristikuga, mis salvestab väga tõhusalt soojust.

Kui moodulahi valatakse juba tehases täpsete elementidena on objektil kohapeal uue kütteseadme paigaldamine kiire ja lihtne.


Soovid endale ka sellist ahju?

Võta julgelt ühendust!

Helista 677 6977 või kirjuta kaminakoda@kaminakoda.ee

Meie kogenud müügispetsialistid aitavad leida just Sulle sobiliku kamina.


TUTVU KÕIGI AHJUDEGA SIIT


Uuendatud: 10.08.2023