kivi-koogitasapind-01-Nero-Assoluto-harjatud-valamu-kivist-01.jpg

Kivitasapinnad

Kivist tasapinnad on klassikalised ja ajatud, mis peavad vastu trendidele. Kivitöötasapinnad on samas väga praktilised ja peavad vastu aastakümneid. Raidkivist saate tellida graniidist, presskivist (presskvartsist) ja marmorist kivitasapinna.

Graniit

Graniit (ladina sõnast granum 'tera') on hall, roosakas või punakas jämedateralise struktuuriga enamasti tardkivim.

Graniit koosneb põhiliselt kvartsist ja päevakividest. Vähemal määral sisaldab ta vilke (enamasti biotiiti), amfiboole ja muid mineraale.
Graniit on kivim, mis sisaldab alati kvartsi ja päevakivi. Kui oletada, et graniit koosneb ainult kolmest mineraalist – kvartsist, leelispäevakivist ja plagioklassist, siis jääks graniidi kvartsisisaldus vahemikku 20...60%, plagioklassi võib olla 10...65% päevakividest ning leelispäevakivi 35...90% päevakividest. Et graniit sisaldab ka muid mineraale, võivad tegelikud numbrid sellest erineda, kuid graniiti kui kivimit defineeritakse just läbi nende kolme mineraalirühma, elimineerides mõtteliselt kõik muud mineraalid.

Graniidi tihedus on olenevalt koostisest 2,55...2,7 g/cm³
Graniit on looduses laialt levinud süvakivim, kohati leidub teda laialdaselt maakoores. kilpidel paljandub graniit tihti maapinnal.

Kõvaduse ja hea töödeldavuse pärast tarvitatakse graniiti ehitusmaterjalina (köögitasapinnad, kaminatasapinnad, treppiastmed), skulptuuride (eriti portreede, büstide ja aiaskulptuuride) ning mälestussammaste ja hauasammaste valmistamiseks

[Allikas: http://et.wikipedia.org]

  • Vaata e-kataloogi SIIT

NB! Looduskivil ei garanteerita värvuse ja mustri täpset vastavust näidistele.

Graniit valik SIIT


Marmor

Marmor (kreeka marmaros ‘särav kivi’) on karbonaatkivimite moondel tekkinud moondekivim.

Marmor on laialt levinud moondekivim. Olenevalt sellest kas marmor on tekkinud lubjakivist või dolokivist, koosnevad marmorid, kas kaltsiidist või dolomiidist. Lisandina võib marmor sisaldada kvartsi, küünekivi, granaate, pürokseene, diopsiidi, serpentiini jne.
Marmorite värvus on väga varieeruv – helevalgest mustani. Erikaal on 2,65…2,80. Marmorile on sageli omane voolutekstuur, mis tekib moonde käigus osaliselt ülessulanud kivimite liikumisest üksteise suhtes.

Marmorit kasutatakse ehitusmaterjali ja dekoratiivkivina. Kohati leidub marmorit maakoores suurtes kogustes. Kõige kuulsam on Carrara piirkond Itaalias, kust juba etruskid marmorit murdsid.

[Allikas:  http://et.wikipedia.org]

  • Vaata e-kataloogi SIIT

NB! Looduskivil ei garanteerita värvuse ja mustri täpset vastavust näidistele.

Marmor valik SIIT


Presskivi (presskvartsiit)

Kvartsi pind on valmistatud 93% naturaalsetest materjalidest.
Nimelt kvartsi ja graniidi kombinatsioonis on 7% keemilisi komponente. 7%- värvipigment ja valik, mis seob komponendid tugevalt omavahel kokku ja annab kivile vajaliku tugevuse.
Tootel on samasugused ja isegi paremad omadused kui naturaalsel kivil.

Presskivi valik SIIT


Meie tehtud köögitasapind

kivi koogitasapind 01 Nero Assoluto harjatud valamu kivist 01

Veel tehtud meie töid saate vaadata SIIT


Oled huvitatud? Helista 6776 977 või saada päring


Uuendatud: 29.07.2020