CPA soojustsalvestavad plaadid

Et kaminakere püsiks kauem soe soovitame kasutada

CPA – sirged ja kaarjad keraamilised soojustsalvestavad plaadid

Uusima põlvkonna tulekindlast keraamilisest materjalist valatud kõrgtihedaid ja suure soojusmahtuvusega AKUBETi plaate iseloomustab väga kõrge soojusjuhtivus, lisaks hea soojussalvestavus (guss + speicher platte). Need võimaldavad ehitada „sooje” kaminahjude keresid ja muid konstruktsioonilisi küttepindu, sh ka nn hüpokaust-süsteemi suletud keresid. Väga hea salvestusvõime ja suurepärane soojusjuhtivus eristavad meie plaate samalaadsete tavapärasest šamotist toodete hulgas, mida varem kaminakerede ehitamiseks kasutati.
Meie plaatide suured mõõtmed võimaldavad ehitada tugevaid, ohutuid ja sooje kaminapealseid ning suuri kaminakeresid, parandades seeläbi märgatavalt nende kvaliteeti. Kamina paigaldamist on võimalik oluliselt kiirendada, vältides sealjuures vaevarikast mineraalvillast isolatsiooni paigaldamise vajalikkust. CPA plaadid on topeltsarrustusega, väga jäigad. Neid on võimalik ka hõlpsasti lõigata või murda. Liimimise ajal (meie firma pakutava spetsiaalse liimiga) võib paigaldamise hõlbustamiseks plaate puurida ja ümber pöörata. Pärast tolmust puhastamist liimitakse sisse võrk ja krohvitakse pealispind.

Plaadid võib katta kahhel- või kiviplaatidega.

Sõmer materjal AKUBET

Tulekindel keraamiline materjal, uue põlvkonna šamott, millest CPA plaadid on valmistatud, võimaldab tänu oma tehnilistele parameetritele (suur omakaal – umbes 2,8 kg/dm3 ja hea soojusjuhtivus) ehitada raskeid kaminahjude keresid ning suurendada märkimisväärselt nende soojussalvestavust. Peaaegu täielikult puudub šamottmaterjalidele tüüpiline kaminakere pealispinna kokkutõmbumine (pragunemine).

Materjali kasutatakse:
• kahheli täitmiseks – asendab pottseppade poolt kahheli ja müüritise täitmiseks harilikult kasutatavat šamotti
• kaminahjude ehitamiseks vajalike suvaliste liitmike ja elementide vormimiseks

Kõikide soojust salvestavate materjalidega saate tutvuda SIIT


Uuendatud: 31.07.2020