OLEME AVATUD osaliselt ka peale 11.03.! Salong on klientidele suletud. Kaupa saate tellida telefonil 677 6977 või 5399 0303. Ettetellitud kaupade väljastamine toimub väljastuspunktist eelnevalt kokkulepitud ajal.

CPA soojustsalvestavad plaadid

Et kaminakere püsiks kauem soe soovitame kasutada

CPA – sirged ja kaarjad keraamilised soojustsalvestavad plaadid

Uusima põlvkonna tulekindlast keraamilisest materjalist valatud kõrgtihedaid ja suure soojusmahtuvusega AKUBETi plaate iseloomustab väga kõrge soojusjuhtivus, lisaks hea soojussalvestavus (guss + speicher platte). Need võimaldavad ehitada „sooje” kaminahjude keresid ja muid konstruktsioonilisi küttepindu, sh ka nn hüpokaust-süsteemi suletud keresid. Väga hea salvestusvõime ja suurepärane soojusjuhtivus eristavad meie plaate samalaadsete tavapärasest šamotist toodete hulgas, mida varem kaminakerede ehitamiseks kasutati.
Meie plaatide suured mõõtmed võimaldavad ehitada tugevaid, ohutuid ja sooje kaminapealseid ning suuri kaminakeresid, parandades seeläbi märgatavalt nende kvaliteeti. Kamina paigaldamist on võimalik oluliselt kiirendada, vältides sealjuures vaevarikast mineraalvillast isolatsiooni paigaldamise vajalikkust. CPA plaadid on topeltsarrustusega, väga jäigad. Neid on võimalik ka hõlpsasti lõigata või murda. Liimimise ajal (meie firma pakutava spetsiaalse liimiga) võib paigaldamise hõlbustamiseks plaate puurida ja ümber pöörata. Pärast tolmust puhastamist liimitakse sisse võrk ja krohvitakse pealispind.

Plaadid võib katta kahhel- või kiviplaatidega.

Sõmer materjal AKUBET

Tulekindel keraamiline materjal, uue põlvkonna šamott, millest CPA plaadid on valmistatud, võimaldab tänu oma tehnilistele parameetritele (suur omakaal – umbes 2,8 kg/dm3 ja hea soojusjuhtivus) ehitada raskeid kaminahjude keresid ning suurendada märkimisväärselt nende soojussalvestavust. Peaaegu täielikult puudub šamottmaterjalidele tüüpiline kaminakere pealispinna kokkutõmbumine (pragunemine).

Materjali kasutatakse:
• kahheli täitmiseks – asendab pottseppade poolt kahheli ja müüritise täitmiseks harilikult kasutatavat šamotti
• kaminahjude ehitamiseks vajalike suvaliste liitmike ja elementide vormimiseks


Spetsiaalne soojust akumuleeruvad CPA plaat.

Nendest plaatidest on võimalik ehitada kuni 5m kõrguseid kaminaid ilma lisatoestuseta. Plaatide omavaheliseks ühendamiseks kasutatakse spetsiaalselt kiiresti kõvenevat liimi, mille kasutusaeg on peale vee lisamist 20 minutit. Liimi tuleks segada õiges vahekorras ja lasta 2 minutit seista peale mida veelkord segada. Siis on liim kasutamiseks valmis. Kiirendamaks tööde edenemist kasutatakse täiendavaks fikseerimiseks 5-6cm pikkuseid puidukruve.
NB! „AKUBET“ materjali kasutamine välitingimustes keelatud! Ladustada tuleb kindlasti ilmastiku eest kaitstult.
Välisviimistluseks kasutatavaid plaate saab edukalt mõõtu lõigata giljotiiniga. Vähem kui 15cm laiusega ribasid giljotiiniga lõigata ei tohi. Kitsamate ribade lõikamiseks soovitatav kasutada vaid ketaslõikurit.
„AKUBETist“ ehitatud kaminate tagaseinte isoleerimiseks tuleb kasutada kaltsiumsilikaadist plaate. Puitseinte puhul peab kaltsiumsilikaadist isolatsioonikihi paksus olema minimaalselt 8 cm.


Kõikide soojust salvestavate materjalidega saate tutvuda SIIT

Mõõdud:

CPA-PLAAT / 25501201 CPA plaat 1200x500x25 kaal ~ 34,5 kg

CPA-PLAAT 35MM / 3950801 CPA plaat 80x50x3,5cm

Tehnilised andmed:

Seadme tüüp: CPA keraamiline plaat

Värv: pruun-punane

Kaal (kg): 32 kg

Termiline takistus: 1230 ° C

Mõõtmed: 120x50x2,5 cm

Garantii: 2 aastat


Uuendatud: 21.11.2020