CPA salvestavplaat 1200x500x25 Cebud

CPA soojustsalvestavad plaadid

Soojust salvestavad plaadid ahjude ja kaminate ehitamiseks!

Et kaminakere püsiks kauem soe soovitame kasutada

CPA – sirged ja kaarjad keraamilised soojustsalvestavad plaadid

Uusima põlvkonna tulekindlast keraamilisest materjalist valatud kõrgtihedaid ja suure soojusmahtuvusega AKUBETi plaate iseloomustab väga kõrge soojusjuhtivus, lisaks hea soojussalvestavus (guss + speicher platte). Need võimaldavad ehitada „sooje” kaminahjude keresid ja muid konstruktsioonilisi küttepindu, sh ka nn hüpokaust-süsteemi suletud keresid. Väga hea salvestusvõime ja suurepärane soojusjuhtivus eristavad meie plaate samalaadsete tavapärasest šamotist toodete hulgas, mida varem kaminakerede ehitamiseks kasutati.
Meie plaatide suured mõõtmed võimaldavad ehitada tugevaid, ohutuid ja sooje kaminapealseid ning suuri kaminakeresid, parandades seeläbi märgatavalt nende kvaliteeti. Kamina paigaldamist on võimalik oluliselt kiirendada, vältides sealjuures vaevarikast mineraalvillast isolatsiooni paigaldamise vajalikkust. CPA plaadid on topeltsarrustusega, väga jäigad. Neid on võimalik ka hõlpsasti lõigata või murda. Liimimise ajal (meie firma pakutava spetsiaalse liimiga) võib paigaldamise hõlbustamiseks plaate puurida ja ümber pöörata. Pärast tolmust puhastamist liimitakse sisse võrk ja krohvitakse pealispind.

Plaadid võib katta kahhel- või kiviplaatidega.

Sõmer materjal AKUBET

Tulekindel keraamiline materjal, uue põlvkonna šamott, millest CPA plaadid on valmistatud, võimaldab tänu oma tehnilistele parameetritele (suur omakaal – umbes 2,8 kg/dm3 ja hea soojusjuhtivus) ehitada raskeid kaminahjude keresid ning suurendada märkimisväärselt nende soojussalvestavust. Peaaegu täielikult puudub šamottmaterjalidele tüüpiline kaminakere pealispinna kokkutõmbumine (pragunemine).

Materjali kasutatakse:
• kahheli täitmiseks – asendab pottseppade poolt kahheli ja müüritise täitmiseks harilikult kasutatavat šamotti
• kaminahjude ehitamiseks vajalike suvaliste liitmike ja elementide vormimiseks


Spetsiaalne soojust akumuleeruvad CPA plaat.

Nendest plaatidest on võimalik ehitada kuni 5m kõrguseid kaminaid ilma lisatoestuseta. Plaatide omavaheliseks ühendamiseks kasutatakse spetsiaalselt kiiresti kõvenevat liimi, mille kasutusaeg on peale vee lisamist 20 minutit. Liimi tuleks segada õiges vahekorras ja lasta 2 minutit seista peale mida veelkord segada. Siis on liim kasutamiseks valmis. Kiirendamaks tööde edenemist kasutatakse täiendavaks fikseerimiseks 5-6cm pikkuseid puidukruve.
NB! „AKUBET“ materjali kasutamine välitingimustes keelatud! Ladustada tuleb kindlasti ilmastiku eest kaitstult.
Välisviimistluseks kasutatavaid plaate saab edukalt mõõtu lõigata giljotiiniga. Vähem kui 15cm laiusega ribasid giljotiiniga lõigata ei tohi. Kitsamate ribade lõikamiseks soovitatav kasutada vaid ketaslõikurit.
„AKUBETist“ ehitatud kaminate tagaseinte isoleerimiseks tuleb kasutada kaltsiumsilikaadist plaate. Puitseinte puhul peab kaltsiumsilikaadist isolatsioonikihi paksus olema minimaalselt 8 cm.


Tehnilised andmed:
Seadme tüüp:
CPA keraamiline plaat
Värv: pruun-punane
Kaal (kg): 32 kg
Termiline takistus: 1230 ° C
Mõõtmed: 1200x500x25 mm
Kood: CPA-PLAAT / 25501201
Garantii: 2 aastat

Oled huvitatud? Tutvu soojust salvestavate CPA plaatidega


Info paigaldajale!

* Olukorras kus päeva keskmine temperatuur on langenud alla +5°C tuleks CEBUD plaadid alati paar päeva enne paigaldust objektile tarnida ja tagada 48 tundi objektil temperatuur üle +15`C.

* CPA plaate ei tohiks objektil ladustada ühte hunnikusse või pakki, sest vastasel juhul ei suuda külma endasse salvestanud ehitustooded piisavalt enne paigaldust üles soojeneda.

* CMA liim tuleb enne kasutusele võtmist hoolikalt kuivalt läbi segada. Kindlasti kogu 8 kg paki sisu korraga, sest vaid siis tagatakse õige koostisega segu.

* Alati tuleb CPA liimitavad pinnad enne liimi peale kandmist niiske (NB! Mitte märja) käsnaga puhastada. Sh ka selle plaadi külg, mis liimiga kaetud plaadiga peab ühilduma.

* Liimi segamisel tuleb kasutada joogivee kvaliteediga vett. Kasutada soovitame külma vett, siis segu kasutusaeg pikem!

* Liimi ei tohi segada valmis liiga palju, sest peale vee lisamist on CMA grafiitliimil kasutusaeg max. 40 minutit.

* Enne uue liimikoguse segamist tuleks liiminõu ja tööriistad vanast liimist korralikult puhastada, sest juba kivinenud liim mõjutab uue segatava segu kvaliteeti ja lühendab kasutusaega.

* Liim tuleks kohe segada sobiva plastilisusega elik siis peale liimi valmis segamist ei tohi enam näiteks 20 minutit hiljem hakata vedeldamiseks lisama vett.

* CPA plaatide ühendamiseks tuleb lisaks CMA liimile kasutada TORX otsaga 4,2x55 mm või 4,2x65 mm terassikruve.

* Tagamaks plaatide korrektse kinnituse tuleks kindlasti liimitav plaat tõmmata varem paigaldatud plaadile kruviga vastu nii alt kui ülalt. 3,5 mm auk on soovitatav puurida plaadi ala ja ülaosast 5-7 cm kaugusele.

* CPA plaadi siledam pool tasub jätta näoga ahju sisemisele poolele, et tagada maksimaalselt tugev krohvi kinnitumine plaatidele.

* Enne CPA plaatide krohvimist tuleks plaatide pind niiske käsnaga tolmust puhastada.

* Kui ehitatakse 100% kinnist ahju tuleks plaatide vuugid enne Silcatex-SE klaasvõrgu paigaldust ja krohvimist kuumakindla fooliumteibiga (+350°C) katta või tagada enne ahju lõplikku kuivamist sisekonstruktsioonidest aurustuva vee väljapääs läbi ajutise ava ahju väliskonstruktsioonis. NB! Ka enne teipimist tuleb aluspinnad niiske käsnaga hoolikalt puhastada!

Cebud CPA soojust salvestavad plaadid paigaldus


Uuendatud: 23.04.2021