Standardšamott tellis ja plaat

Tootekood: -


3,34 €
alates, /tk

RADEBURGI standardšamott telliste ja plaatide ERILISED EELISED Ahjude, kaminate ja küpsetusahjude ladumisel kasutatavatel šamottkividel peab olema neli omadust.
  1. Kerge töödeldavus Kuna iga kahhelahi, krohvahi, kamin ja küpsetusahi on erinevate mõõtudega, siis tuleb ladumisel poolikuid ja veerandikke kive kasutada. Sageli tuleb kive isegi pikisuunas poolitada või neil nurgad maha võtta. Meie šamottkivide puhul ei ole vahet, millist tööriista selleks kasutate ja kas lähtute klassikalisest meetodist (haamriga) või modernsest (kuivalt või märjalt teemantsaagimine, painutamine, kivide ketaslõikurid ja murdmine). Teie tööriistad kuluvad vähe ja tulemused on alati parimad. Meie kivide optimaalses töödeldavuses saate ise kergesti veenduda.
  2. Hea vastupidavus temperatuurikõikumistele Külmad ahjud, kaminad ja küpsetusahjud aetakse kiiresti kuumaks ning eriti järsud temperatuurikõikumised tekivad tulekoldes ja suitsulõõrides. Samuti jahtuvad kuumenenud kivid ja plaadid sageli kiiresti. Mitte iga šamottkivi ei kannata selliseid lühiajalisi temperatuurimuutusi välja. Radeburgi kivid ja plaadid aga taluvad neid kõikumisi hästi.
  3. Vähene soojuspaisumine Šamottkivid paisuvad soojenedes. Samas läheb just kahhel-, krohv- ja küpsetusahjude ladumisel vaja vähese soojuspaisumisega šamottkive, sest liigne soojuspaisumine suruks kahhelkivid, kattekivid ja nende all tegelikult kogu ahju laiali. Radeburgi šamottkividel ongi vähene soojuspaisumine (teatud soojuspaisumisega tuleb siiski arvestada!).
  4. Suur soojuse talletamise võime Ahjude ja küpsetusahjude puhul on šamottkivide peamiseks ülesandeks kiiresti soojust koguda ja seda aeglaselt ruumile või küpsetisele edasi anda. Samas on igal materjalil erinev soojuse kogumise võime. Ka siin on Radeburgi kividel ülekaalukas eelis, sest nende kivide pooridesse koguneb palju soojust, mis sealt aeglaselt vabaneb.
Kui Teile on tähtis oma hinda väärt kvaliteet, mis on end juba rohkem kui 135 aastat ahjude, kaminate ja küpsetusahjude alal hästi tõestanud ja kui soovite, et ka Teie kliendid rahule jääksid, siis kasutage Radeburgi šamottkive. Radeburgi hinnakiri 2019 RADEBURG ahjušamott: tehnilised andmed
Radeburg-Saksa-kvaliteetne-samott-logo.png

Vaata kõiki Radeburg tooteid SIIT

Lai valik kvaliteetseid šamottkive Saksa tehasest Radeburg.

Loe lähemalt Saksa šamottist SIIT


Sarnased tooted